Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

1 Kráľ 19,16b.19-21, Gal 5,1.13-18, Lk 9,51-62

Kto položí ruku na pluh a obzerá sa späť, nie je súci pre Božie kráľovstvo. 

Hneď na začiatku dnešného evanjelia počujeme, že Ježiš sa pevne rozhodol ísť do Jeruzalema. Práve toto pevné rozhodnutie je kľúčom k pochopeniu Ježišových odpovedí trom „záujemcom“, ktorí by ho možno chceli nasledovať.

Toho, kto sa s nadšením chce stať jeho učeníkom, nechce znechutiť drsnou odpoveďou. Tomu, ktorý by ešte chcel pochovať otca neradí prestúpiť Boží príkaz o úcte k otcovi a matke. A toho, ktorý by sa chcel rozlúčiť s rodinou, nenahovára na nezdvorilosť.

Všetkým troch chce iba priviesť k pevnému rozhodnutiu odovzdať svoj život Bohu, nezávisle od podmienok, či im bude umožnené to alebo ono.

Pevné rozhodnutie ísť do Jeruzalema a položiť tam život za spásu sveta je tiež kľúčom k pokarhaniu, ktoré si vyslúžili Jakub a Ján. Ich iniciatíva síce bola „pevná", ale veľmi vzdialená od viery, ktorá je (pevným) rozhodnutím dávať svoj život za bratov a sestry, a nie nástrojom, ktorým možno získať moc.

www.paulinky.cz

Pozrite tiež:

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-v-nedele-a-sviatky/766-13-nedela-v-cezrocnom-obdobi-2

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-v-nedele-a-sviatky/2199-13-nedela-v-cezrocnom-obdobi-19
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.