Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Liturgický kalendár a program pobožností

Pondelok

Preblahoslavenej Panny Márie, Matky Cirkvi, spomienka

17:15 - Pobožnosť za rodiny

Utorok

17:15 – Pobožnosť za deti (modlia sa chlapci)

Streda

17:15 – Pobožnosť za deti (modlia sa dievčatá)

Štvrtok

Nášho Pána Ježiša Krista, najvyššieho a večného kňaza, sviatok

Prvý štvrtok v mesiaci – Deň modlitieb za duchovné povolania

17:00 – Mariánske večeradlo, po večernej sv. omši adorácia

Piatok

O najsvätejšom Srdci Ježišovom; prvý piatok v mesiaci

Sobota

Sv. Karola Lwangu a spoločníkov, mučeníkov; prvá sobota v mesiaci  

Nedeľa

NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE, slávnosť

 

Koniec Veľkonočného obdobia

Dnes o 14:00 hod. je májová pobožnosť U Mravca. Dnešnou slávnosťou Zoslania Ducha Svätého sa končí Veľkonočné obdobie. Od zajtra sa modlíme Anjel Pána.

 

Odpustky

Dnes na slávnosť Zoslania Ducha Svätého sa udeľujú úplné odpustky tomu veriacemu, ktorý sa v kostole alebo v kaplnke zúčastňuje na slávnostnom recitovaní alebo speve: hymnu Veni Creator Spiritus – Príď, Duchu Svätý, tvorivý.

 

Prvý piatok

Pred prvým piatkom budeme spovedať pol hodiny  pred sv. omšami. V piatok  bude vyložená Sviatosť Oltárna vo farskom kostole od 16:30 do 17:45. Starých a chorých budeme spovedať v Dlhej, Turkove, Závodí a Predmieri vo štvrtok od 8:30; v Turzovke v piatok  od 8:00. Sv. omše na prvý piatok:

Turzovka - 7:00, 18:00; Dlhá  - 15:00; Turkov - 16:00 (spovedá sa pred sv. omšami).

 

Prihlasovanie na birmovku

Dávame vám do pozornosti, že od septembra začíname prípravu na birmovku 2024. Budúcoroční žiaci deviateho ročníka ZŠ, čiže dnešní ôsmaci a dospelí veriaci, ktorí chcú prijať sviatosť birmovania, sa môžu prihlásiť na fare po svätých omšiach. Registrácia bude trvať dva týždne, čiže od dnes do nedele 11. 6. 2023. Prosíme, aby sa prihlásili len tí, ktorí chcú chodiť do kostola a pristupovať k sviatostiam celý život!!! Nielen pred birmovkou a potom dosť! To je nešťastné chápanie prípravy na birmovku a jej prijatia.

 

Prvá nedeľa v mesiaci

Na budúcu nedeľu je zbierka na záchranu kostola v Dlhej nad Kysucou. Je prvá nedeľa v mesiaci. Vďaka za vašu štedrosť a spolupatričnosť.

 

Zbierka na Katolícke masmédiá

Na katolícke masmédiá ste obetovali spolu: 720 eur.  Vďaka za vašu podporu.

 

Dary na kostol a poďakovanie

Na kostol obetovali: od rodiny Jozefa Barčáka 50€. Srdečná vďaka za vaše milodary na kostol. Nech Pán odmení Vašu obetavosť a službu pre farnosť. Ďakujem prvoprijímajúcim deťom a ich rodičom, že prichádzali v hojnom počte na sväté omše celý tento týždeň. Po slávnosti prvého svätého prijímania ste urobili Pánu Ježišovi veľkú radosť.  
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.