Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Liturgický kalendár a pobožnosti

PONDELOK až NEDEĽA sú dni vo Veľkonočnej oktáve.   

Od utorka budú pobožnosti tak ako pravidelne bývajú.

NEDEĽA: DRUHÁ VEĽKONOČNÁ – NEDEĽA BOŽIEHO MILOSRDENSTVA  

 

Výročná veľkonočná ofera

Dnes a zajtra je výročná veľkonočná ofera. Za vašu štedrosť a spolupatričnosť vám úprimne ďakujeme.

 

„Veľkonočný pondelok“

V pondelok, čiže zajtra, sú sväté omše ako v nedeľu.

 

Prvý piatok

V týždni máme prvý piatok v mesiaci. Keďže je bezprostredne po Veľkej noci, tak  spovedať budeme pol hodiny pred sv. omšami. V piatok  bude vyložená Sviatosť Oltárna vo farskom kostole od 16:30 do 17:45.  Starých a chorých budeme spovedať v Dlhej, Turkove, Závodí a Predmieri  vo štvrtok od 8:30; v Turzovke v piatok od 8:00.

Sv. omše na prvý piatok: Turzovka  - 7:00 a 18:00; Dlhá – 15:00, Turkov - 16:00 (spovedáme pred sv. omšami).

Pozývane vás, aby ste si v tomto roku vykonali pobožnosť deväť prvých piatkov po  sebe. K tomu je potrebné prijať sväté prijímanie na prvý piatok v mesiaci! Vyspovedať sa môžete aj v iný deň, nemusí to byť presne na prvý piatok.

 

Korčuľovanie

Informácia pre tých, čo sa prihlásili na korčuľovanie do Krásna nad Kysucou: Stretneme sa v utorok 2.4. na autobusovej zastávke Beskydská o 9:30 hod. V cene 8 eur je zahrnutá doprava a vstup do arény. Tešíme sa na pekné spoločné zážitky.

 

Výročná celodenná poklona

Na budúcu nedeľu bude v našej farnosti výročná celodenná poklona. Budete mať možnosť pokloniť sa Pánovi v takomto čase: po prvej sv. omši do 9:45; potom od 12:00 do 15:00 hod. Poklona sa ukončí odprosujúcou pobožnosťou, korunkou k Božiemu milosrdenstvu a Eucharistickým požehnaním. Zároveň si na budúcu nedeľu v kostole nábožne uctíme obraz Božieho milosrdenstva.

 

Stretnutie rodičov prvoprijímajúcich detí

Rodičia našich prvoprijímajúcich detí budú mať stretnutie v nedeľu 7. 4. hneď po ukončení výročnej celodennej poklony v kostole o 15:00 hod. Účasť všetkých rodičov je nutná!

 

Prvá nedeľa - zbierka

Na budúcu nedeľu je zbierka na záchranu kostola v Dlhej nad Kysucou. Je prvá nedeľa v mesiaci.

 

Upratovanie kostola

Po Veľkej noci začíname upratovať farský kostol podľa nahlásených skupín. V tomto týždni upratuje skupina č. 1. Zoznam všetkých skupín bude k dispozícii vo výveske pred kostolom. Ďakujeme za vašu ochotu pomôcť. 

 

Dary na kostol a poďakovanie

Na kostol  obetovali: z pohrebu Bohumil Kobolka 100€. Srdečná vďaka za vaše milodary na kostol. Ďakujeme pohrebníctvu Bytčánkových za  kvetinovú veľkonočnú výzdobu, ktorú darovali do farského kostala.  Osobitne ďakujeme všetkým, ktorí sa aktívnou službou pričinili o dôstojný priebeh slávenia Veľkej noci. Nech vás dobrotivý Pán Boh bohato odmení.
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.