Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Liturgický kalendár a program pobožností

Pondelok

17:15 - Pobožnosť za rodiny

Utorok

Sv. Františka Assiského, spomienka

17:15 – Pobožnosť za deti (modlia sa chlapci)

Streda

Sv. Faustíny Kowalskej, panny, ľub. spomienka

17:15 - Pobožnosť za deti (modlia sa dievčatá)

Štvrtok

Sv. Bruna, kňaza, ľub. spomienka

Prvý štvrtok v mesiaci – Deň modlitieb za duchovné povolania

17:00 - Mariánske večeradlo, po večernej sv. omši adorácia

Piatok

Ružencovej Panny Márie, spomienka

Prvý piatok v mesiaci

Sobota

Preblahoslavenej Panny Márie v sobotu

Nedeľa

DVADSIATA ÔSMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

 

Prvá nedeľa - zbierka

Dnes je zbierka na záchranu kostola v Dlhej nad Kysucou. Je prvá nedeľa v mesiaci.

 

Októbrová ružencová pobožnosť – Vrch Hlinené

Dnes o 14:00 hod. vás pozývame na Vrch Hlinené, kde sa pri kríži uskutoční pobožnosť  posvätného ruženca. Na budúcu nedeľu o 14:00 hod. sa budeme modliť posvätný ruženec pri kaplnke U Okuliarov.

 

Október – mesiac posvätného ruženca

V októbri sa modlíme ruženec každý deň ráno o 6:15. V pondelok, utorok a stredu v rámci vyhlásených pobožností o 17:15, vo štvrtok o 17:00, v piatok o 17:15 a  v sobotu o 16:45 hod.

 

Úplné odpustky

Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Na získanie odpustkov sa vyžaduje: 1. Stačí päť desiatkov, 2. k modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách, 3. pri verejnom recitovaní treba vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku. Veľmi Vám odporúčame, aby ste sa modlili ruženec spoločne vo svojich rodinách.

 

Ružencová aktivita pre deti

Pozývame všetky deti, aby sa v mesiaci október v kostole modlili posvätný ruženec. Vždy po modlitbe nech sa zapíšu v sakristii. Na konci mesiaca bude ich úsilie odmenené.

 

Prvý piatok

V týždni máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať budeme pol hodiny  pred sv. omšami. V piatok  bude vyložená Sviatosť Oltárna vo farskom kostole od 16:30 do 17:45. Starých a chorých budeme spovedať v Dlhej, Závodí a Predmieri  vo štvrtok od 8:30; v Turzovke v piatok od 8:00. Sv. omše na prvý piatok:  

Turzovka  - 7:00 a 18:00; Dlhá – 15:00, Turkov - 16:00 (spovedá sa pred sv. omšami).

 

Misijné zrnká

Pozývame všetky dievčatá od tretieho do šiesteho ročníka na pravidelné stretnutia – „misijného zrnka“ vždy v stredu o 16:00 hodine do pastoračného centra. Na stretnutí sa zabavíme, porozprávame aj si zatancujeme, či niečo vytvoríme...

O piatej pôjdeme spolu do kostola na modlitbu posvätného ruženca a celé popoludnie ukončíme účasťou na sv. omši. Srdečne vás pozývame vytvoriť pekné spoločenstvo. Štartujeme už túto stredu – stretneme sa pri kríži pred naším kostolom.

 

Jesenná púť Živčáková

Dávame vám do pozornosti jesennú púť na Hore Živčáková – uskutoční sa na budúcu nedeľu 9. októbra. Svätú omšu o 11:00 hod. bude celebrovať žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Bližšie info nájdete vo výveske, na webe a fejsbuku Farnosti Turzovka.

 

Svätá omša za ružencové spoločenstvo

Na budúcu nedeľu 9.10. o 7:00 hod. sa bude slúžiť svätá omša za ružencové spoločenstvo z Vyšného Konca.

 

Dlhá nad Kysucou – sv. omša

Dávame vám do pozornosti, že na budúcu nedeľu 9.10. svätá omša v Dlhej nebude. Ďakujeme za pochopenie.

 

Adoptuj si svojho birmovanca

Pozývame vás k aktivite s názvom Adoptuj si svojho birmovanca. Spočíva v modlitbe za našich birmovancov. Kto má záujem môže sa prihlásiť v sakristii. Potom si vylosujete svojho birmovanca, za ktorého sa budete modliť počas celej prípravy. Vopred vám ďakujeme za vašu ochotu sprevádzať našich birmovancov modlitbou, ktorú tak nutne potrebujú.

 

Dary na kostol a poďakovanie

Na záchranu  kostola v Dlhej nad Kysucou obetovali: členovia Ružencového spoločenstva z Vyšného konca 150€ a veriaci z Dlhej spolu 770€. Srdečná vďaka za milodary na kostol.  Nech Pán odmení vašu angažovanosť vo farnosti, modlitby a obety.
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.