Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Predkladám odpovede birmovancov V. skupiny (Animátor J. Dekan) na otázku: Čo pre teba znamená Cirkev – čo by mala? (úvaha) 

Mnoho mladých ľudí vníma cirkev negatívne. Ako niečo nútené, niečo nechcená. Majú vlastné predstavy o tom, čo chcú robiť a sú neradi, ak ich niekto do niečoho núti. V cirkvi vidia len samé zákazy, príkazy, tradície..

Väčšinou ich k viere vedú rodičia a pokiaľ si dieťa zmyslí, že je to niečo, čo musí absolvovať, inak sa bude mamička/otecko hnevať buduje v sebe určitý nútený postoj. 
Moji rodičia ma do kostola chodiť nenútia. Navštevujú ho oni sami a je na mne, či tam pôjdem alebo nie. Sama však viem, že cirkev vedie k viere-k niečomu, čo má určitý zmysel pre našu dušu. K niečomu, čo pomáha, niečomu, čo nám dáva nádej.

Cirkev je určité spoločenstvo, patrím do neho ja, moji kamaráti, veriaci ľudia, ktorých náhodne stretávam, farárovia, kapláni... Sme to my všetci, ktorí veríme v Boha a snažíme sa to dokázať svojimi skutkami a správaním. Cirkev preto vnímam celkom pozitívne, ako niečo dobré a prínosné.  

R. K.

Čo pre mňa znamená cirkev ?

Cirkev je akoby úrad, ktorý nám poskytuje informácie o Ježišovi a Bohovi. Je kresťanskou rodinou do ktorej patríme my všetci. Je veľa ľudí, ktorí veria v Boha ale neveria v cirkev. Myslím si, že to nie sú plnohodnotní kresťania.

J. S. 

Cirkev je spoločenstvo do ktorého ma rodičia priviedli tým, že ma dali pokrstiť, viedli ma k láske k bohu a pripravili ma na prvé sväté prijímanie, a chcem pokračovať aj so sviatosťou birmovania. Vnímam ju tak
že sa snažím chodiť do kostola a správať sa slušne k svojim blízkym. Som rad že do nej patrím.

T.B. 

Cirkev je spoločenstvo ktoré pre nás znamená spoločnosť bez ktorej by sa kresťania nezaobišli. Cirkev spája a podporuje je naša nádej ktorá nám dáva silu.  Každý z nás má iné znaky a vlastnosti ale spája nás láska k Bohu a Ježišovi. Takže z toho vyplýva ,že cirkev sme my všetci.

Ľ. M.
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2018.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.