Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Zjv 10, 8-11, Lk 19, 45-48 

V Biblii a v cirkevnej terminológii sa dosť používa slovo prorok.

 Nie sú to ľudia starého zákona, ale každej doby. Sú to ľudia, ktorých uchváti Božie slovo.

Symbolicky to popisuje dnešné prvé čítanie: Ja, Ján, som počul hlas z neba, ktorý znova ku mne prehovoril: „Choď, vezmi otvorenú knihu z ruky anjela, ktorý stojí na mori i na zemi.“

Prijal Božie slovo, ktoré  mu v ústach bola sladké ako med, no ... žalúdok sa mu naplnil horkosťou. Áno, Božie slovo je pre hľadajúceho ako med – niečo krásne, ušľachtilé, niečo, pre čo sa oplatí žiť i zomierať. Ale ako ho žiť?! To je veru ťažké.

Včera skoro ráno v Rádiu Lumen bolo zamyslenie asi v tomto zmysle: Mladý chlapec, už na základnej škole fajčí. Na strednej berie už „ľahké“ drogy (neviem prečo sa tak volajú, veď vedú k ťažkým tragédiám) a potom ťažké drogy. Nasledoval odchod zo školy, strata rodiny priateľov... prázdnota! Bol v koncoch. Začal prosiť: Bože, pomôž mi. Naraz sa mu to, čo počul v detstve o Ježišovi zdalo také pekné. To je ten „med“. Ale ako to oslobodenie realizovať. To je už náročné - horké!

Jedna „nobls“ dáma mi pred nedávnom hovorí: Žijem v eufórii, podarilo sa mi prestať fajčiť. Keďže mnohí hovoria, že je to náročnejšie ako prestať piť, pýtam sa jej koľko nefajčí a či nemá s tým problémy. Ona: Už 10 mesiacov! Ako sa vám to podarilo: Ona: Už som x-krát skúšala prestať a nešlo mi to. Neuveríte mi, ale padla som doslova na kolena a povedala: Bože, pomôž mi! Dodala: Denne, každý večer som na kolenách ďakujem a prosím. Na neuverenie.

Nie každý má takú dôveru v Boha a nejde mu to.

Navyše, nejde iba o nás. Máme dokonca pomáhať iným. Totiž, každý kresťan má byť prorokom. Máme účasť na Ježišovom prorockom úrade. A čo sme počuli v evanjeliu? Ježiš robil poriadky v chráme. My máme urobiť poriadok v chráme svojej duše a dokonca pomáhať i iným. To je úloh každého kresťana, zvlášť pobirmovaného.

Nielen v biblických časoch boli proroci. Je to i naša úloha.

Gratulujem vám, ak ste zbadali krásu Ježišovho života a nadchli sa jeho „sladkosťou“. Už je potrebné iba jedno, musíme zabojovať, aj keby nám z toho malo byť „horko v žalúdku“.

Turzovka, 18.11.2016
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.