Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Pán v stredných rokoch cestuje električkou.

Trochu unavený po práci zaspi. Prebudí ho hlas: Vystupovať, konečná.

Veľmi sa strhol, uvedomil si, že je už v prítmí sám a vôbec nie tam, kde by chcel vystúpiť. 

Možno to bolo nečakané prebudenie, možno sa mu niečo zasnívalo, ale zmenilo ho to. Uvedomil si, že táto cesta by mohla byť pre neho ináč konečná.

Keď prišiel domov bol iný k rodine. Ale postupne aj k životu. Omnoho zodpovednejší. Opäť našiel zodpovednosť za život.

Táto príhoda, skôr úvaha bola zverejnená v našej profánnej tlači. Vyzerá to na gýčový, trochu za vlasy pritiahnutý príbeh. Skúsme sa nad ním zamyslieť.

Čo mohlo motivovať tohto pána? Domnievam sa, že to vyjadrila Terézia Avilska, keď povedala: Najstrašnejšie na smrti, je to, že ňou končí obeta.

Možno si ten pán uvedomil, že keby tá zastávka bola preň konečná, nemohol by povedať slova rozlúčky blízkym, nemohol by nič napraviť... Naraz cítil, že má šancu.

Veľkosť veľkých ľudí je v tom, že si to uvedomujú.

Všimli ste si ako to vyjadril Pán Ježiš? Ja som ťa oslávil na zemi: dokončil som dielo, ktoré si mi dal vykonať. Kto to môže povedať takto? Kto dokončil a urobil všetko čo mal?

Svätci sa Ježišovi približujú.

Čo sme počuli v prvom čítaní? Pavol z Milétu poslal do Efezu a zavolal si starších cirkvi, a pred nimi sa osvedčil: „Vy viete, ako som bol s vami celý čas od prvého dňa, čo som vkročil do Ázie; ako som slúžil Pánovi so všetkou pokorou v slzách a skúškach, ktoré na mňa doliehali z úkladov Židov; ako som nezanedbal zvestovať vám všetko užitočné...

Počúvajme ďalej:  Svoj život si však veľmi necením, len aby som dokončil svoj beh a službu, ktorú som dostal od Pána Ježiša: svedčiť o evanjeliu Božej milosti... som čistý od krvi všetkých, lebo som neušiel bez toho, že by som vám nezvestoval Božiu vôľu celú. Úžasne!

Turzovka, 10.5.2016
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2018.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.