Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Sk 11, 21b-26; 13, 1-3, Mt 10, 7-13 

Skôr než si prečítate niečo zo života dnešného oslávenca, sv. Barnabáša, prvého a najvýznamnejšieho misionára, pár poznámok: 

 Veľkosť veľkých osobnosti je v tom, že sa dokážu obklopiť veľkými ľuďmi. To však nie je jednoduché! Možno nie tak preto, že veľkých ľudí je ťažko nájsť, ako skôr v tom, že mnohí sa boja veľkých, aby ich nezatienili. Barnabášova veľkosť podľa mňa je v tom, že sa nebál prijať donedávna prenasledovateľa Cirkvi Pavla a dal mu dôveru. On ho vlastne vytiahol.

Ďalej, keď svätý Pavol preberá opraty apoštolských ciest, vôbec ho to „nerozhodí“ a pokračuje aj keď hrá druhé husle.

S Pavlom sa však predsa rozíde, ale nie pre „druhé husle“, ale pre slabého mladého Mareka, ktorý nezvláda náročnosť misionára a podrží Mareka, aby sa nezlomil a vychoval tak ďalšiu osobnosť – evanjelistu. Vzdať sa svojich ambícii a pomôcť inému, slabšiemu – to je ozajstná veľkosť! Ťažšie ako zriecť sa všetkého majetku, ako to predtým urobil.

Veľké osobnosti sú veľkorysé. Barnabáš taký bol. Prejavilo sa to v tom (z čoho žijeme aj my), že sa pričinil o to, aby kresťania nemuseli dodržiavať obradný židovský zákon.

 
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.