Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Hebr 5, 1-10, Mk 2, 18-22

 Naša známa spisovateľka, publicistka Viktória Montana, rada používala prirovnanie: Ak horí budova, nebudem na nej umývať okna. Ale hasiť.

Asi tým chcela povedať, že máme robiť potrebné veci.

Dnešné evanjelium hovorí o potrebe robiť správne veci v danom okamihu.

Postiť sa nie je zlé. Pán Ježiš však hovorí:  Vari sa môžu svadobní hostia postiť, kým je ženích s nimi? Dokiaľ majú medzi sebou ženícha, nemôžu sa postiť. No prídu dni, keď im ženícha vezmú; potom, v ten deň, sa budú postiť.

Na svadbe sa predsa nik nebude postiť. Pre apoštolov bola prítomnosť Pána Ježiša akoby svadba. Chodili s nim, Ježiš ich učil. Vieme, že to bolo pre nich radostné aj náročné. Nebolo by vhodne sa vtedy postiť.  Neskôr nebudú mať medzi sebou učiteľa, budú prežívať ťažké časy a potom si musia vyprosovať silu pre seba a otvorené srdce pre poslucháčov. Potom sa budú postiť a modliť za nich.

Ak čítate listy sv. Pavla, alebo Skutky apoštolov, tak vidíte koľko sa musel apoštol obetovať, postiť.

Včera sme hovorili v súvislosti s povolaním apoštolov i Samuela, že Boh volá každého človeka osobitne. Od každého z nás vyžaduje dodržiavanie prikázaní, ale aj niečo navýš, volá nás k niečomu. Základ je dodržiavať prikázania a potom počúvať čo od nás chce.

A to už musíme v každej situácii riešiť podľa svedomia.  

Čítať knihu nie je zlé. Nie však vtedy keď sa treba učiť, alebo robiť niečo iné. Do kostola ísť v týždni je dobré, ale nie aby som zanedbal rodinu. Vieme, že dokonca ani v nedeľu nemôžeme ísť do kostola, ak nemáme pri kom nechať maličké deti alebo chorých, ktorí potrebujú stálu pomoc.  

To by bolo ako prišívať na starý odev záplatu z novej látky, lebo záplata vytrhne kus z neho, nové zo starého, a diera bude ešte väčšia. Neopravujeme predsa dušu na bicykli tak, že ak nemáme na dieru kúsok gumy, tak ju vystrihneme z novej duše!

Sťažoval sa mi jeden pán: Prídem domov z roboty a jedlo nepripravené. Keď to vyčítam manželke ona hovorí, že sa musí modliť korunku k Božiemu milosrdenstvu.

Modliť sa je dobré, ale nie vtedy, keď mám iné dôležité povinnosti. Vincent de Paul hovorí: Modlíš sa a zazvoní chudobný. Vstaň mu a daj čo potrebuje. Odchádzaš od modlitby pri ktorej myslíš na Pána, aby si pomohol Pánovi, ktorý potrebuje tvoju pomoc. Pekné, však?!

Kresťan je už novou nádobou Ducha svätého a musí konať podľa Božieho ducha.

Turzovka, 19.1.2015
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2019.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.