Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

1 Jn 3, 7-10, Jn 1, 35-42 

Pán špirituál nám v seminári v súvislosti s príbehom dnešného evanjelia povedal: Ján písal evanjelium, keď už mal do sto rokov.

A predsa si detailne pamätá prvé stretnutie so svojim majstrom Ježišom. Uvádza ešte aj čas: Boli asi štyri hodiny popoludní. Možno by uviedol aj minúty, lenže vtedy neboli hodiny. Čas sa odhadoval podľa slnka.

Aj keď mám od tých seminárskych čias výše 40 rokov, pamätám si to asi preto, lebo ma tento príbeh zaujal. Veď som sa aj ja dával na cestu za Ježišom. A tak ako apoštoli šli teda, videli, kde býva, a zostali v ten deň u neho aj ja som pobudol v seminári u Ježiša – nie deň, ale 5 rokov. Chcel som sa tam o Ježišovi naučiť čo najviac.

Všetci čo sme tu sme sa narodili z Boha (prvé čítanie) – boli sme pokrstení všetkých pozýva a preto všetci hľadáme Pána Ježiša. Apoštoli pri Jordáne, budúci kňaz v seminári. Vy, kde? Doma v rodine keď vás rodičia učili základy viery, na vyučovaní náboženstva, pri čítaní Svätého Písma, tu v kostole... Tých ciest, ako hovorí kardinál J. Ratzinger (teraz emeritný pápež) v knihe Soľ zeme, je toľko, koľko je ľudí. Všetci majú spoločné to čo sme počuli v dnešnom prvom čítaní: Podľa tohto sa dajú rozoznať Božie deti od detí diablových: kto nekoná spravodlivo, nie je z Boha; ani ten, kto nemiluje svojho brata.

Vo vzťahu k Bohu nikdy nemôžeme byť fifti-fifti, na úrovni spravodlivosti, podľa Akvinského definície: Každému dať to čo mu patrí. Vo vzťahu k Bohu mu nikdy nedávame toľko ako by sa patrilo. Preto prosíme o milosrdenstvo.

Iné je to vo vzťahu k ľuďom. Konať spravodlivo a milovať svojich bratov, - to je nutná požiadavka pre toho kto nasleduje Ježiša.

Turkov, 2016
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2019.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.