Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Jer 23, 5-8, Mt 1, 18-24

V stredu na Lectio divina sme čítali ako Panna Mária navštívila Alžbetu (nedeľné evanjelium).

Mária k nej prichádza ako budúca matka. Ale aká matka! Plná nejasnosti, otázok či to povie Alžbete, ako to ona prijme. A Alžbeta prechádza jej obavy, víta ju slovami, ktoré vošli do dejín: Požehnaná si medzi ženami... Skadiaľ mám to šťastie, že matka môjho Pána prichádza ku mne. Duch sv. to vyriešil!

Pýtal som sa účastníkov spomínaného biblického stretnutia, či majú skúsenosti s pôsobení Ducha sv. vo svojom živote. Skonštatovali, ako „náhodne“ sa stretli s manželom, ako im naraz napadla nejaká myšlienka, ktorá veľmi pomohla iným, ako našli riešenie v živote...

Túto otázku sme dali birmovancom. Poväčšine „nezabrali“ - aspoň moja skupina. Málo sledujú riadenie Božie vo svojom živote, preto nemajú s ním skúsenosti.

V živote Panny Márie šlo skutočne o mimoriadne zásahy. Nečudo, veď išlo o mimoriadne udalosti!  

Sledujme ďalej Máriu pri odchode od Alžbety. S akými pocitmi išla domov? Vírili jej isto hlavou myšlienky, ako prijme jej požehnaný stav snúbenec. Asi to bolo ešte ťažšie ako pred návštevou Alžbety. Výsledok sme počuli v evanjeliu. Pre Pannu Máriu bol vynikajúci, lebo keď sa Jozef prebudil, urobil, ako mu prikázal Pánov anjel, a prijal svoju manželku.

Ako som už povedal: Mimoriadne udalosti potrebujú mimoriadne riešenia a zásahy. Ináč Boh riadi svet i náš život tak, že sa nám to zdá ako samozrejmosť. Preto sa môže stať, že jeho riadenie v našom živote nevnímame. A to je škoda!

Boh stvoriteľ je za každým detailom nášho života. Učme sa vnímať jeho pôsobenie. A je to úžasný pocit, že náš život neriadi náhoda, osud, hviezdy, horoskopy, alebo dokonca veštice, ale Boh. Boh, ktorý je zároveň našim otcom, ktorý je láska. A to je niečo úžasne.

Prajme vám, aby ste v tomto predvianočnom čase sledovali stopy jeho riadenia v našom živote a boli mu vďační.

Turzovka, 18.12.2015
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2019.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.