Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Jer 11, 18-20, Jn 7, 40-53

Poznáte to: Niekto hľadá dôvody, iný spôsob.

Dôvody ako nepomôcť, alebo spôsob ako pomôcť.

To sa dá aplikovať na súčasníkov Pána Ježiša. Niektorí hľadal spôsob ako sa dostať k Ježišovi – aby ich uzdravil, aby ho mohli počuť, aby mohli s nim byť.

Iní hľadal dôvody ako mu neuveriť, a vlastne spôsob ako ho odstrániť. Presne podľa vypovedania proroka Jeremiáša (1. čítanie):  Stroja proti mne úklady: „Vytnime strom v jeho miazge, vykoreňme ho zo zeme živých, nech sa už ani nespomenie jeho meno!“ Výstižne to vyjadruje popis evanjelistu Jána, ktorý sme počuli: Niektorí zo zástupu hovorili: „Toto je naozaj prorok.“ Druhí tvrdili: „Mesiáš je to.“ Ale iní namietali: „Vari z Galiley príde Mesiáš?! A nehovorí Písmo: ‚Mesiáš príde z Dávidovho potomstva, z mestečka Betlehem, odkiaľ bol Dávid?!‘“ A tak nastala preňho v zástupe roztržka.

Rozdelenie, aké je bežné v dnešnej spoločnosti pre ruskú agresiu, ako to bolo pre covid, ako to bude pri voľbách za prezidenta... Vo vzťahu k Ježišovi ide však o niečo viac – o pokojný život s nim a dokonca o večnosť.

Úvahu nad dnešným evanjeliom nájdete i na:

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/730-sobota-po-4-postnej-nedeli

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/1300-sobota-po-4-postnej-nedeli-2

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/2095-pokial-pripustam-boha-sobota-po-4-postnej-nedeli

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/2490-sobota-po-4-postnej-nedeli-20

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/3392-sobota-po-4-postnej-nedeli-22 
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.