Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Sk 13, 13-25, Jn 13, 16-20

Niektoré osobnosti, ktoré robia veľa pre druhých voláme ľudomil (filantrop).

Ak je niečo, čo musíme objaviť a zdôrazniť vo vzťahu, ktorý má Ježiš Kristus k nám, je to láska chápaná ako služba druhým. Ukazuje ako Boh miluje človeka.

Pasáž dnešného evanjelia nasleduje po umývaní nôh jeho učeníkom. Je pozoruhodné, že Ján nahrádza ustanovenie Eucharistie pri Poslednej večeri umývaním nôh. Ježiš chcel, aby si jeho nasledovníci pamätali túto lekciu ako ústrednú časť jeho učenia. Je to jeho testament.

Ježišovi nasledovníci sú povolaní slúžiť. Ježiš je vzorom služby ozajstný filantrop! Zamyslime sa nad tým, čo to znamená byť Ježišovým nasledovníkom. Neberieme niekedy vzťah s ním ako všednú samozrejmosť, bez potreby nasledovať ho v službe?

Byť kresťanom znamená patriť Kristovi, znamená to byť svedkom Krista, znamená to neuzavrieť spásonosné stretnutie, ktoré sme zažili s Pánom. Objavujeme sa ako služobníci Pána? Cítime sa byť poslaní Ježišom? Ako môžeme umývať nohy iným?

 
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.