Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Sk 20, 17-27, Jn 17, 1-11a

 Mladučká, umierajúca Sv. Terézia z Lisieux povedala: „Neumieram, vstupujem do života“.

Aj my možno veríme, že naša duša neumiera a smrť je len prechodom. Ale čo naše telo? Sme s nim spätí, aj to sme predsa my. Niekedy sa viac cítime byť telom ako “dušou“.

Vo Verím Boha sa modlíme: verím v tela mŕtvych vzkriesenie...

Vo štvrtok sme si pripomínali, že Pán Ježiš vystúpil do neba aj s telom a 15. augusta (na naše hody) budeme sláviť Nanebovzatie Panny Márie. Panna Mária je „celá“ (i s telom) v nebi.

A toto je ťažko uveriť. Veď vidíme ako sú naše tela po smrti znehodnotené! Nevieme si to predstaviť, nevieme aké telo nám Pán Boh vytvorí v Božom kráľovstve. Niečo z popisu Zmŕtvychvstalého pri zjavovaní sa, dá vytušiť. Bude to naše telo, iné, ale neviem aké.

Pán Ježiš nám k tomu dnes povedal:

Pozdvihol oči k nebu a hovoril: „Otče, nadišla hodina: Osláv svojho Syna, aby Syn oslávil teba, tak, ako si mu dal moc nad každým telom, aby všetko, čo si dal ty jemu, im darovalo večný život. A večný život je v tom, aby poznali teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.

Ako využíva Ježiš túto moc nad každým telom? Dáva nám večný život!

 „Nebojte sa!“ To sú jedni z prvých slov zmŕtvychvstalého Krista, ktoré povedal ženám a potom aj apoštolom. Možno práve podobné slová hovorí aj nám: Nebojte sa mi všetko dať - i pochybnosti. A kto o tom pochybuje, nech vystrie svoju ruku a vloží prsty do rán po klincoch a ruku do môjho boku. Nebuďte neveriaci, ale veriaci“.

Zoberme si na pomoc analógiu z prírody:

Raz jeden muž prosil o kvet a motýľa. Dostal kaktus a nepeknú húsenicu. Bol smutný. Povedal si: Boh sa musí starať o toľko ľudí - na mňa možno nestačil a bola to len taká banalita. A rozhodol sa na to nemyslieť. A zabudol na svojmu prosbu.

Po nejakom čase si všimol, že na škaredom kaktuse vykvitol krásny kvet a nepekná húsenice sa premenila na krásneho motýľa.  

Boh robí vždy správne. Jeho cesty sú vždy najlepšie. Aj vtedy keď sa javia úplne nesprávne.

Tak aj my sa môžeme z húsenice stať krásnym motýľom. Naše telo bude krásne a večne mladé – lebo bude večné. Aj keď sa musíme zakukliť – zomrieť.

Ako môžeme povedať, že narodením starneme a ideme k smrti, tak so svätou Terezkou môžeme povedať:  „Neumieram, vstupujem do života“.

Olešná, 19.5.2015
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2019.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.