Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Sk 28, 16-20. 30-3, Jn 21, 20-25

 V človeku je akoby zakódovaná súťaživosť. Vidíme to už u malých deti. Tá často prerastá v egoizmus.

Evidentne to bolo i u apoštolov. Konkrétne jeden z aktérov dnešného evanjelia Ján so svojim bratom Jakubom, podnecovaní matkou, chceli byť po pravici a ľavici Pána Ježiša. Ten ich (a vlastne všetkých apoštolov) musel pokarhať a vychovávať.

Snáď ani Petrovi neublížim ak poviem, že chcel byť vždy prvý. Tak sa v evanjeliu javí. Reaguje v mnohých prípadoch vždy prvý a chce dirigovať i svojho Majstra. Hovorí mu: To sa ti nesmie stať! A nik z nás by nechcel počuť od Pána Ježiša takéto slova výčitky: On sa obrátil a povedal Petrovi: "Choď mi z cesty, satan! Na pohoršenie si mi, lebo nemáš zmysel pre Božie veci, len pre ľudské!" (Mt 16:23)

Nezbadali ste zmenu? Potom ako Pán splní Petrovi prísľub a urobí ho  skalou na ktorej postaví svoju Cirkev a poverí ho vykonávaním tejto služby slovami: Pás moje ovce, Peter hovorí: Pane, a čo bude s týmto.

Všimli ste si to? Nemyslí na to aký je dôležitý, veľký. Všíma si Jána. To je úžasná zmena.

Prof. Jozef Koutecký, vynikajúci český lekár a všestranná osobnosť hovorí: Ak lekár sadne k pacientovi a chytí ho za ruku a „popovída“ si s ním, urobí viac ako keď mu dá injekciu, alebo prášok.

Človek potrebuje, aby si ho niekto všimol, myslel na neho. Peter sa k tomu dopracoval. Nešiel dopredu, po kariére, ale všimol si Jána. Asi preto ho Pán Ježiš urobil  hlavou Cirkvi.

Turzovka – Dom sv. Jozefa, 23.5.2015 

 

 
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2019.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.