Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Sk 13, 26-33 , Jn 14, 1-6

Vzrušenie.

Podľa Slovníka slovenského jazyka je to:

  1. stav vnútorného nepokoja; rozčúlenie, rozochvenie, vzruch. U klasikov: Od vzrušenia nespala celú noc. (Božena S. Timrava). Ondreja zmocnilo sa vzrušenie. (Ľudo Ondrejov) V jeho tvári zračilo sa vzrušenie. (Šolg.)
  2. všeobecné znepokojenie, rozruch: Kollár svojím spisom spôsobil vzrušenie. (Škult.) Chorý narobil veľké vzrušenie. (Urbk.)

My sme toto slovo počuli v dnešnom evanjeliu: Nech sa vám srdce nevzrušuje! Tieto slová povedal Pán Ježiš apoštolom, ktorý boli z odchodu Pána Ježiš... a tu si môžeme dosadiť snáď všetky slová vyššie popísané.

Nečudujeme sa, veď apoštoli čakali všetko možné len nie to, že ich Ježiš tak skoro opúšťa a navyše za dramatických okolnosti.

Vzrušujú nás tiet slová? Mali by. Ale viesť i k vnútornému pokoju. Veď Pán aj nám hovorí: Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja.

Turzovka, Vršek, 8.5.2020

Úvahu môžete nájsť i na:

https://faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/861-piatok-po-4-velkonocnej-nedeli

https://faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/1710-piatok-po-4-velkonocnej-nedeli-2

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/2145-piatok-po-4-velkonocnej-nedeli-19
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2019.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.