Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Fatimské posolstvo Matky Božej je plné nežnej materinskej lásky k nám, ktorú máme veľkodušne s láskou opätovať.

Je aktuálne pre naše časy, ale aj pre budúce pokolenia. Cirkev sa vyjadrila k týmto zjaveniam Matky Božej 13.10.1930, keď miestny biskup vyhlásil za hodné dôvery videnia, ktoré mali deti a úradne povolil kult Fatimskej Panny Márie.

Vo Fatime Boh zasahuje skrze Pannu Máriu použijúc tri malé, nevzdelané deti, ktoré nevedia ani čítať, ani písať. Naviac vekom sú veľmi mladučké, 10 ročná Lucia, 9 ročný František a 7 ročná Hyacintka. Tieto deti nám svedčia, že svätosť života možno pestovať už od najútlejšieho veku a v každom životnom postavení.

Kongregácia pre náuku viery v dokumente o Fatime uvádza, že „posolstvo Fatimy je najprorockejšie z moderných zjavení" a určite ovplyvnilo Cirkev i celý svet najviac zo všetkých zjavení 20. st. Zasvätenie sveta v r. 1984 malo za následok pád komunizmu vo východnej Európe.

Ale ešte treba splniť druhú požiadavku neba - zmierne sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci, aby sme obsiahli všetky milosti predpovedané vo Fatime.

Deťom sa zjavil najskôr anjel, aby ich pripravil na stretnutie s Máriou.

Panna Mária sa zjavuje od 13.5. do 13.10.1917 vo Fatime. Tretie fatimské tajomstvo je uverejnené pri zjavení 13.7.1917 - kedy bolo dané deťom.

František zomrel 4.4.1919, Hyacintka 20.2.1920, blahorečení boli 13.5.2000 vo Fatime. Lucia zomrela 13.2.2005. 

Viac na:

https://faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/1249-storocnica-fatimskych-zjaveni

https://faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/826-fatimske-zjavenia
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2019.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.