Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Jn 10, 31-42, Jer 20, 10-13

 Čo je to viacgeneračný byt, alebo dom? Poznáte to. Súžitie viacerých generácii vám strpčuje život, či robí ho lepším? Odpovede nechávam na vás.

Koho má dedko – skôr babka radšej? Tých s ktorými býva, alebo ktorí prídu raz za čas? Tu môžem odpovedať zo skúsenosti, keď navštevujem starých a chorých, že skôr tých s ktorými nebýva.

Prečo viac tých druhých? Donesú bomboniéru, kvety, vybozkávajú, porobia neporiadok a odídu... Domáci ich len „hrešia“: Toto si oblečte, nespúšťajte sa, cítiť vás – ideme sa kúpať...

Deti - koho majú radšej, kto ich núti do školy, poriadok robiť, alebo im dá voľno...? Viete ako to zneužívajú deti rozvedených rodičov!

Koho by sme mali mať najradšej? Tých čo nám chcú dobro. Máme ich však radi? Prečo nemáme radi tých, ktorí nás upozornia!

Prečo to tak je? Čím to je?

Kto nám chce najviac dobre?

Sú to rodičia?

Iste, ale niekedy sú ich postoje zvláštne. Jeden môj pán kaplán sa mi sťažoval: V rámci náboženstva zobral deti na cintorín, aby sa tam pomodlili naučil ich úcte k zosnulým. Niektorí rodiča mu to vyčítali: Čo tam majú chodiť na cintorín.

Všimli ste si hystériu okolo rovnošiat na 1. sv. prijímanie. Chcú tí rodičia dobre svojim deťom, keď kladú dôraz na to, aby boli ako nevesty, princezné..

Niekedy rodičia konajú tak, aby si si získali deti. Najmä ak “neťahajú za jeden povraz“!

Kto chcel ľudstvu lepšie ako Pán Ježiš. A vidíte, najmä po tieto dní, ako sme sa k nemu správali. Aj v dnešnom evanjeliu sa musel dokonca posťažovať: Veľa dobrých skutkov od Otca som vám ukázal, za ktorý z nich ma chcete kameňovať.

Položme si otázky:

Prečo nemáme najradšej tých čo nás majú najradšej – teda chcú nám dobro?

Čo by sme mali robiť, aby sme mali radi tých pravých?

(Asi je potrebné zobrať do hrsti aj rozum a nielen cit.)

 Turzovka, 27.3.2015
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2019.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.