Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Flm 7-20, 1, Lk 17, 20-25

 Pri osobnom stretnutí, či telefonovaní sa ľudia často pýtajú: Čo nové? Prečo sa hovorí o novostiach? Je to v prirodzenosti človeka a nebudeme sa predsa opakovať! Iba starí, zábudliví ľudia sa opakujú a viete, aké je to nepríjemné počúvať nejakú historku x-krát. Aj tak by mohlo znieť vysvetlenie, či ospravedlnenie našej snahy po novostiach.

 Našou snahou po novostiach môžu byť naše vzťahy povrchné a neobohacujúce.

 Toto prenášame aj do prežívania viery. Farizejov zaujímali novoty: kedy príde božie kráľovstvo. Pán odpovedá: „Božie kráľovstvo neprichádza tak, že by sa to dalo spozorovať. Ani nepovedia: ‚Aha, tu je!‘ alebo: ‚Tamto je!‘, lebo Božie kráľovstvo je medzi vami.“

 A povedia vám: ‚Hľa, tu je!‘, ‚Hľa, tamto je!‘ Nechoďte nikde, nebežte za nimi! – upozorňuje Pán. Zdá sa, že to už neplatí iba pre farizejov a súčasníkov, ale pre všetkých.

Nebadáte, že ľudia sa hrnú za senzáciami a novotami aj v náboženstve? Ako sa navštevujú rôzne miesta vizionárov a čaká sa čo povie Panna Mária, čo videli omilostení...

Poviete: Veď Cirkev uznala niektoré miesta. Samozrejme. A myslím, že sú aj dosť dôležité posolstva. Nie zháňanie novosti!

Lurdy: Cirkev vyhlásila dogmu o Nepoškvrnenom počatí. Mnohí (vlažní) veriaci boli však na pochybách. Tu prišli zjavenia v Lurdoch. Bernadeta bola presvedčená, že vidí Pannu Máriu. Pri poslednom zjavení jej povie: Som Nepoškvrnené počatie. Vôbec tomu nerozumela a cestou na faru si to opakuje, aby nezabudla. Panna Mária jej to povedala v spisovnej Francúzštine a ona hovorila len nárečím. Farárovi to povedala sklamaná, že to nie je Panna Mária. Farár sa vtedy úžasne potešil, najradšej by Bernadetku vyobjímal. A uveril. A s nim mnohí. Zjavenie na povzbudenie!

Fatima: Svet bol pred dvoma kataklizmami – svetovými vojnami. Začínal veľký odpad od Boha. Vtedy zasahuje Matka Cirkvi – Panna Mária. Vyzýva k pokániu a modlitbe. Teda žiadna novota! Je to evanjeliové – iba pripomenuté. Vyberá si deti, ktoré nevedia kde je Rusko, čo je revolúcia... Keby sa zjavila nejakému kňazovi, kto by mu uveril. Povedali by – vymýšľa. A Boh ukázal veriacim a všetkým ľuďom dobrej vôle, že bdie nad svetom, má to „pod  kontrolou“. Učí nás dôvere, povzbudzuje k viere.

 Záleží iba od nás, nakoľko budujeme Božie kráľovstvo, ktoré je medzi nami, a či sa oň pričiňujeme.    

Ak žijeme Božie kráľovstvo, nemusíme sa naháňať za novotami a zjaveniami. Pán nám odkazuje: Nechoďte nikde, nebežte za nimi! 

Človek, ktorý žije pre Božie kráľovstvo, je v srdci bohatý a nemusí rozprávať o novotách, klebetách a má čo hovoriť. Obohacuje aj iných.

Turzovka, 13.10.2014
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2019.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.