Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Predkladám odpovede birmovancov IV. skupiny (Animátor Michalisková Margita) na otázku: Ako, kedy a v čom prežívam Ježišovu prítomnosť v mojom živote? (úvaha -  svedectvo viery):

Ježišovu prítomnosť prežívam pri modlitbe, svätej omši, konaní dobra pri stretnutí s druhými ľuďmi v podobe dobrého pocitu v srdci

D.Z. 

Kedy: Ja prežívam Ježiša hlavne v kostole, je to skvele miesto na porozmýšľanie nad svojim životom, Ako: Uvažujem, čo môžem ešte dobre spraviť, a naopak čo najmenej zla spôsobiť,

V čom: Vo chvíli, kedy sa zastavím, premyslím a snažím sa konať, čo najlepšie.

J.H. 

Ježišovu prítomnosť zažívam vlastne takmer každý deň. Napríklad keď sa modlím aby som zvládla písomku alebo skúšanie. Alebo keď sa mi niečo podarí a pri večernej modlitbe ďakujem za to Ježišovi pretože viem že je to aj zásluha keďže ma každodenne ochraňuje.

S.Ch. 

Ježišovu prítomnosť vo svojom živote prežívam každý deň pretože ma sprevádza každodenným životom a ťažkosťami v ňom. Prežívam to najmä keď mi vyjdú veci, ktoré mi pomôžu. A vždy na konci týždňa si to všetko pripomeniem a poďakujem za to v kostole.

D.Š. 

Som kresťanka a teda je samozrejmé, že Ježiš  mojom živote zohráva dôležitú rolu. Bez neho by som sa nedokázala zaobísť. Ako Božie dieťa sa snažím konať tak, ako by konal on- nie vždy to vychádza, no naučil ma odpúšťať. Keď sa bojím, mám stres alebo mi niečo nevychádza, poprosím ho o silu a trpezlivosť.

Ježišovu prítomnosť cítim aj v kostole alebo aj pri čítaní Biblie a Svätého písma. Dôležité je aj to, aby som dodržiavala Božie prikázania a hrešila čo najmenej. Cítim jeho prítomnosť aj pri spytovaní svedomia každý večer a tiež keď sa neviem rozhodnúť akou cestou mám ísť. Viem, že je tu a že počúva moje modlitby keď ho o niečo požiadam.

K.S.
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.