Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Kríza úcty I.

Predkladám odpovede birmovancov I. skupiny (Animátorka Margita Michalisková) na otázku: Prečo je podľa teba kríza úcty k rodičom a predstaveným? 

Ja si myslím, že kríza úcty k rodičom sa netýka všetkých rovnako. Niektoré deti a mladí ľudia si ctia svojich rodičov pretože vedia,  že aj oni budú raz rodičmi a budú prežívať to isté. Ale taktiež sú aj také deti, ktoré si rodičov a predstavených nectia napríklad preto, lebo doma nemajú rodičov, ktorí by ich správne vychovávali a hovorili im čo sa patrí a čo nie, lebo rodičia v tejto dobe majú menej času na svoje deti.

Ďalším dôvodom môže byť aj to, že deti sa dajú ľahko ovplyvniť svojimi kamarátmi. Ďalej si  myslím, že to záleží aj na povahe každého jednotlivca. Ak je človek uvedomelý a rozvážny, vie sa podľa toho aj správať. Veď nie nadarmo sa hovorí: Čo nechceš, aby robili tebe, nerob ani ty iným.

V.K. 

Podľa mňa za krízu k rodičom a predstavením môže táto doba. Je plná nenávisti, klamstiev a neúcty.

Ja si myslím, že si niekedy deti nectia rodičov, pretože si rodičia nectia samých seba. Ak deti vidia, že napr. ich otec si nectí ich mamu robia to isté. A takáto je aj úcta k predstaveným.

Ale na druhej strane aj keď je dieťa dobre vychované môže ho naopak pokaziť spoločnosť, do ktorej sa začlenilo. Sme obklopený týmto všetkým a musíme sa proti tomu brániť  aj keď je to ťažké, ale hlavne počúvať naše srdce do ktorého nám prehovára Pán Boh.

J. S. 

Podľa mňa je kríza úcty k rodičom a predstaveným spôsobená hlavne preto lebo mladých dosť ovplyvňuje dnešná doba a okolie a dosť veľký vplyv majú aj kamaráti pretože mladí by mali chodiť do kostola, ale keď im nejaký kamarát napíše nech idú radšej niekde von tak pôjdu s nimi ako by mali ísť do kostola.

A to tiež platí aj k úcte ku rodičom keď ich deti by im mali pomáhať, počúvať atď. ale keď mladí povedia že sa im nechce tak radšej sa pôjdu kdesi flákať s kamarátmi a povedia že ich nebaví doma počúvať rodičov.

D. K.

Kríza.detí k rodičom táto otázka je pre mňa osobne veľmi jednoducha ..dôvod? Začal by som. Tým ze.v minulosti sa.trestalo.častejšie (fyzicky) naopak v dnešnej dobe je to omnoho inak dneska sa povie dieťaťu to uz nerob to neni správne a podobne pochybujem ze malé dieťa.sa.takto naučí správať.a vybudovať rešpekt k rodičom. Potom su zase taký rodičia ze ked si nevedia dať rady so svojím dieťaťom tak mu povolia úplne všetko co je.možne len preto aby neplakalo napríklad. To tak isto neni správne lebo si na to potom zvyknú a budu mat takéto návyky stále k svojím rodičom budú si myslíet. ze dostanú a môžu všetko . Takže ked si to tak zoberiem v dnešnej dobe sú detí preto take. ktoré už aj fajčia pijú a podobné . Je to veľký problém nie u nich ale.hlavne u ich rodičov a všetko čo sa naučili v detstve ako im to rodičia povolovali a. A dopúšťali žiadne fyzické tresty sa na.tých deckach odvija do budúcna preto si myslím ze pokiaľ sa.rodiča nezmenia.prístup k svojim deťom a hlavne k ich výchove od malička tak sa nič nezmení. A zostane to stale takto žiadna ucta k rodičom ...
M.H.

 

 

 

 

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2015.