Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Liturgický kalendár a program pobožností

Pondelok

Štedrý deň

Utorok

NARODENIE PÁNA, slávnosť

Streda

SV. ŠTEFANA, PRVÉHO MUČENÍKA, sviatok

Štvrtok

SV. JÁNA APOŠTOLA A EVANJELIATU, sviatok

17:00 - Mariánske večeradlo, po večernej sv. omši adorácia

Piatok

SV. NEVINIATOK, MUČENÍKOV, sviatok 

Sobota

PIATY DEŇ V OKTÁVE NARODENIA PÁNA

Nedeľa

SVÄTEJ RODINY JEŽIŠA, MÁRIE A JOZEFA, sviatok


Štedrý deň

V pondelok na štedrý deň budú sv. omše takto:

Turzovka – 7:00, 15:00 – vigília narodenia Pána (pre deti a starších).

Nočné vianočné sväté omše: Dlhá o 22:00, Turkov o 22:00.

Polnočná svätá omša v Turzovke vo Farskom kostole o 24:00 (00:00) hod.

Na štedrý deň pri sv. omšiach ráno o 7:00 a o 15:00 hod. budeme požehnávať betlehemy. Prineste si do kostola svoje betlehemy na požehnanie.

 

Sväté omše počas Vianočných sviatkov

V utorok na slávnosť Narodenia Pána a stredu na sviatok svätého Štefana sú sväté omše ako v nedeľu. Zároveň je aj výročná vianočná ofera. Vopred ďakujeme za vašu štedrosť a spolupatričnosť.

 

Jasličková pobožnosť a Dobrá novina - koledovanie

V utorok na Božie Narodenie o 15:00 hod. bude v kostole Jasličková pobožnosť. Vo štvrtok 27.12. bude v našej farnosti prebiehať koledovanie – Dobrá novina.

 

Požehnanie domov a bytov

V našich krajoch je zvykom v období Zjavenia Pána požehnávať príbytky. Kto si chce dať požehnať dom alebo byt nech sa zapíše v sakristii. Táto možnosť je pre všetkých, nielen pre novostavby. Môžete si prihlásiť aj staršie domy či byty, v ktorých sa už v minulosti vykonával obrad požehnania.    

 

Ponuky a  poďakovanie

Z farského kostola si môžete vziať betlehemské svetlo do svojich príbytkov.  V kostole máte k dispozícii za dobrovoľný príspevok koncoročné vydanie farského časopisu Assumptio. Vo vianočnej prílohe Katolíckych novín je zaujímavý rozhovor s akademickým maliarom Ondrejom Zimkom. Srdečná vďaka za vaše milodary na kostol. Nech Pán odmení Vašu obetavosť a službu pre farnosť.

 

Upozornenie

Dávajte si pozor na podvodníkov, ktorí sa v tomto období pred Vianocami a počas sviatkov pohybujú pred kostolom. Často pod zámienkou zdravotných problémov vypytujú finančné prostriedky. Ide o cudzích ľudí, ktorých nikto nepozná.

Tiež vás prosíme, aby ste nám poskytli bližšie informácie o neznámych mužoch, ktorí údajne boli  opakovane počas svätých omší o 11:15 na chóre a robili si kamerové či fotografické záznamy. Tiež je možné, že boli prítomní aj na iných svätých omšiach. Takáto činnosť je bez dovolenia farára prísne zakázaná. Tiež vyvoláva rozličné podozrenia, napr. z chystanej krádeže sakrálnych predmetov. Vopred vám ďakujeme za pomoc.              
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2019.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.