Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Predkladám odpovede birmovancov V. skupiny (Animátorka Iveta Korňanová) na otázku: Ako si predstavuješ svätenie nedele vo svojej budúcej rodine? 

Takže ako si predstavujme svätenie nedele v mojej budúcej rodine? 

Možno celkom ľahká otázka asi každý Kresťan by chcel ísť ráno do kostola a potom si dať spolu s rodinou obed. Samozrejme ja to chcem tiež ale možno ešte čosi viac. Napríklad aby sme šli spolu na nejaký výlet alebo sa len prejsť do lesa proste stráviť spolu nejaký čas. A večer alebo aj skôr keď by sme sa vrátili sa porozprávať čo nás trápi alebo naopak teší proste byť k sebe otvorený a povedať čo sa za ten týždeň stalo lebo pravdepodobne nebudeme stále spolu lebo vždy je tu škola, práca a iné povinnosti ktoré nám zabraňujú tráviť čas spolu.

Takže nedeľu by som chcela stráviť hlavne s Bohom a mojou rodinou.

NK

Ako si predstavuješ svätenie nedele vo svojej budúcej rodine?

V mojej rodine kostol v nedeľu alebo iný deň nehrozí taktiež ani spoločné obedy. Týmto sa nesťažujem ani nedávam za zlé, pretože je to ich rozhodnutie hlavne čo sa týka kostola, spoločný obed doma máme pravdepodobne len na Vianoce, ale človek si zvykne už len z hľadiska, že to nebolo u nás ani keď som bola malá.

V mojej budúcej rodine by som určite chcela aspoň tie spoločné obedy, pretože čo je krajšie ako rodina za jedným stolom, obedovať spoločne a porozprávať sa ako sa mali? Stráviť tento deň spoločne buď zostať doma alebo ísť na prechádzku či už na nejaký menší výlet.

A čo sa týka kostola, keďže viem, že budem pracovať cez týždeň tak aspoň cez tú nedeľu (sviatky) zájsť do kostola a poďakovať mu za celý týždeň, že som ho mohla stráviť bez strachu. Nebudem ich nútiť alebo im zakazovať chodiť do kostola to nie, keďže to bude ich vlastné rozhodnutie.

KK

 Keďže nedeľa je deň pracovného pokoja, tak by som určite nič nerobil napr.(nerúbal drevo...), ale odpočinul by som si od práce, aby si moje telo oddýchlo. 

Ale hlavne by som asi chcel stráviť aspoň jeden deň v týždni s rodinou. V kľude sa naobedovať v kruhu rodiny, a potom si napríklad s celou rodinou zájsť niekde na prechádzku alebo nejaký výlet.

A samozrejme by sme nemohli zabudnúť ísť poobede do kostola. Takže zhrnutie by bolo asi také. že by som chcel celú nedeľu stráviť so svojou rodinou.

MS

 Ja úprimne neviem, či budem mať rodinu, pretože na to mam taký svojský pohľad kvôli dnešnej dobe, ale o tom sa nechcem vyjadrovať.

Predstavujem si to tak (ak by som mal rodinu), že by sme normálne šli do kostola, spoločne sa naobedovali a potom normálne relaxovali spolu pri nejakom filme, alebo by sme šli niekde von.

Nič extra originálne ale myslím si, že to stačí.

RB

 Vo svojej budúcej rodine si predstavujem, že ráno vstanem, urobím raňajky pre celú moju rodinu a naraňajkujeme sa pri jednom stole, ako jedna šťastná rodinka.

Potom pôjdeme na svätú omšu, po skončení omše pôjdeme domov urobíme si obed, ktorý si spoločné vyberieme a naobedujeme sa spolu.

Keď už budeme všetci najedení, tak spoločne upraceme a naplánujeme si, či budeme doma niečo robiť, alebo pôjdeme k rodine alebo niekde von atď.

LK
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2017.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.