Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Predkladám odpovede birmovancov VIII. skupiny (Animátorka Gitka Michalisková) na otázku: Ako si predstavuješ svätenie nedele vo svojej budúcej rodine

Svätenie nedele v mojej budúcej rodine

Tak svätenie nedele v mojej budúcej rodine by som chcela dodržiavať a viesť k tomu aj moje deti a budúceho manžela. Je to základ ak sa chceš správať ako kresťan. Ukazuješ tým Bohu, že znamená pre teba veľa.

Nechcem, aby moje deti nechodili do kostola, aj keď ja to teraz niekedy robievam a viem, že to je zlé a preto nechcem aby to robili ako ja. Vždy by som im povedala, že nedeľné chodenie do kostola je to, kde sa môže poďakovať Bohu za celý týždeň cez ktorý im Pán Boh pomohol a usmernil ich na dobrú cestu a môže mu povedať rôzne tajomstvá, ktoré nechcú povedať nikomu inému. Budem sa ich snažiť nasmerovať na vieru v Boha a chodenie do kostola.

J.S.

 Nedeľa v mojej budúcej rodine by mala vyzerať nejak takto:

Ráno by sme išli všetci spolu do kostola. Bola by som rada, keby môj manžel aj deti chodili do kostola s nadšením a dobrovoľne a nemusela by som ich nútiť.

Po kostole by sme mali doma spoločný obed. Po obede by som s manželom oddychovala a deti by sa učili do školy. Podvečer by sme ešte možno išli niekde na prechádzku a večer by sme išli spať pripravení a oddýchnutí na ďalší týždeň.

 V.K.

 V mojej budúcej rodine by som svätila nedeľu tak, že by som išla do kostola s mojou rodinou. Každú nedeľu by som venovala Bohu, a to tak, že by som svojím deťom prečítala aspoň jednu kapitolu z Biblie. Učila by som ich vo vieru v Boha a rozprávala by som im, čo všetko spravil Boh pre nás.

H.Ď.
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2017.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.