Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

 Predkladám prace birmovancov I. skupiny (animátorka G. Michalisková) na tému prikázania. 

J.S.

Pre kresťana znamenajú veľa, teda aj pre mňa. Je to niečo, čo ťa usmerňuje, aby si sa správal ako dobrý kresťan. Sú v našom živote dôležité aj keď to mnohí nedodržujeme. Aj keď v dnešnej dobe si ich ľudia nevšímajú, ale predstavme si ako by to na svete vyzeralo bez nich? Nebola by tu žiadna úcta, každý by sa vraždil, okrádal by, hovoril by Božie meno na každom rohu, nechodil by do kostola. Toto by nebol svet, ale utrpenie. Ja viem, že ľudia nekonajú podľa nich, ale vždy sa nájde niekto, kto sa nimi riadi. A práve ten človek ukazuje iným ľuďom ako byť dobrým kresťanom. Keď si to tak zoberiem tak ak by sa každý podľa nich správal, bol by to svet na nezaplatenie. Pán Boh by bol nesmierne rád a nebo by bolo pre všetkých ľudí otvorené. Je ich iba desať, ale aj to stačí k tomu, aby si sa stal dobrým kresťanom, pouvažoval by si, čo vo svojom živote by si zmenil a k tomu ti prikázania  pomôžu, ale aj tých desať je pre niekoho zvládnuť  ťažkým orieškom.

H.Ď.

Prikázania boli napísané najmä preto, aby sa ľudia podľa nich správali a žili podľa nich. 

Môj osobný názor je taký, že málo kto sa riadi podľa týchto prikázani. Každý už porušil aspoň jedno prikázanie. A niektorý ich porušili možno všetky. No Boh to odpúšťa a dáva ľuďom druhú šancu i keď vie že to porušia. Mnoho ľudí berie božie meno nadarmo, no niekto si to ani neuvedomí, ale oľutuje to a to tak, že pôjde na spoveď. Ľudia tieto prikázania porušujú, lebo vedia že to bude odpustené. Keby sme žili podľa prikázaní, na svete by bol pokoj, žiadne vojny, no nie každá krajina v Boha verí......mnoho krajín uznáva iného Boha, majú iné prikázania a neveria v to, že náš Boh stvoril svet. Čiže na svete mier nikdy nebude.

V. K.

Zdá sa mi, že veľa ľudí sa 10 Božích prikázaní naučí naspamäť ako básničku, ale v živote sa nimi vôbec neriadi. Ja sa týmito prikázaniami snaží riadiť, ale nie vždy je to ľahké. Asi najviac zo všetkých prikázaní porušujem 2. Božie prikázanie, ale chcem  to zmeniť. Mnoho ľudí si myslí, že týchto 10 Božích prikázaní je nám na nič a len nám zabraňujú v našom slobodnom rozhodovaní. Ale ja si myslím, že nám Ježiš dal tieto prikázania preto, aby nám ukázal ako máme správne žiť a tým sa dostať bližšie k Bohu. Každý správny kresťan by mal žiť podľa 10 Božích prikázaní. 

 

 
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2017.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.