Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Svätenie nedele VI.

 

Predkladám odpovede birmovancov VI. skupiny (Animátorka Mária Veličková) na otázku: Ako si predstavuješ svätenie nedele vo svojej budúcej rodine

Svätenie nedele v mojej budúcej rodine si predstavujem tak, že budem ja a moja rodina chodiť do kostola a potom strávime celý deň spolu.

Priznám sa, že ja som do kostola nechodila každú nedeľu, ale teraz sa to už snažím dodržiavať a dúfam, že aj moja budúca rodina bude.

Myslím si, že aj ostatní ľudia  by chceli, aby oni a  ich rodina mala taký dobrý vzťah k Bohu. Viem, že veľa ľudí si nedeľu predstavuje tak, že budú leňošiť celý deň, lebo je to deň pokoja a ja som si to tak do nedávna predstavovala tiež.

Ale počas príprav na birmovku som si uvedomila, že to nie je len o tom, ale hlavne kvôli tomu, aby sme oslavovali Pána a mali by sme si nájsť trochu času a ísť aspoň v nedeľu do kostola. Dúfam, že moja budúca rodina to bude tiež brať pozitívne a aj ostatné rodiny. 

Z. G. 

Nad touto otázkou som sa nikdy moc nezamýšľala až do tejto chvíle.

Svätenie nedele vo svojej budúcnosti so svojou rodinou si predstavujem asi tak, že o 10:00 pôjdeme celá rodina na svätú omšu a ak to bude možné, tak aj s rodinou mojej sestry, ale to záleží od toho, či v budúcnosti budeme bývať v tom istom meste.

Potom by som určite nechcela, aby sme doma strávili na gauči a deti pri počítačoch, ale chcela by som, aby sme si urobili nejaký rodinný program. Napr. by sme išli navštíviť starých rodičov, tetu, strýka, rodinných známych, kamarátov alebo by sme išli na prechádzku, bicyklovať sa, korčuľovať atď. Proste by to bol taký rodinný deň.

Potom by sa deti chystali na pondelok, teda do školy a ja s manželom do práce. Nakoniec by sme sa šli spoločne navečerať, pozreli nejaký spoločný film a šli by sme spať.

K. G.

Budem si brať príklad od mojich rodičov, krstných rodičov a samozrejme starých rodičov. Budeme chodiť do kostola, nie len v nedeľu ale aj vo sviatky. Určite budem viesť svoje deti k tomu, aby chodili každú nedeľu, každý sviatok do kostola. Budem chcieť, aby mali prvé sväté prijímanie, birmovku spravenú, aby spoznali bližšie Boha, mohli byť krstnými rodičmi.

TH.

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2015.