Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Prikázania, nedeľa

 Predkladám prácu kandidátky birmovania 4. skupiny (animátorka Vlasta Perďochová) na tému: Prikázania, svätenie nedele 

Názor na prikázania- Prikázania sú podľa mňa, veľmi dôležité pre každého správneho kresťana. Mali by sme sa nad nimi zamyslieť, čo znamenajú, akú veľkú úlohu majú v našom živote a položiť si otázku- zbavujú nás strachu? je to cesta k slobode a k viere, alebo vieme čo znamenajú?

Každý z nás si pamätá že "desatoro" je niečo čo sme sa učili pre prvým sv. prijímaním a potom sme nejak zabudli, česť výnimkám. Boh nám dal prikázania resp. rady na to, aby sme ich dodržiavali a brali si z nich príklad, veď keby chcel tak dá do prikázaní ako nakupovať, alebo akú hudbu počúvať, či nie?

Mali by sme si uvedomiť, že Boh je náš najväčší Pán, či sa nám to páči alebo nie, či chceme/nechceme. To znamená- nepohŕdajme vecami ktoré sa týkajú Boha, vieru v neho, prikázaniami a mnoho vecí v našom svete vytvorených Bohom, veď Boh je náš stvoriteľ, bez neho by sme tu neboli. Nezabúdajme na to. 

Ako si predstavujem svätenie nedele v mojej rodine?

Budem si brať príklad od mojich rodičov, krstných rodičov a samozrejme starých rodičov. Samozrejme budeme chodiť do kostola, nie len v nedeľu ale aj vo sviatky.

Ak dostanem otázku prečo práve nedeľa? - pretože Pán Ježiš vstal z mŕtvych a je to sviatočný deň. V rodine by mal byť pokoj hlavne cez nedeľu. Je mi ľúto tých ktorý sú v práci aj cez nedeľu a nevenujú sa rodine (každého vlastná a osobná vec). Budem sa snažiť povedať svojim deťom, že Boh je správna cesta. Bude to len na nich a na ich vôli či si to vezmú k srdcu alebo nie, nebudem ich nútiť. Ako to budú brať? Uvidíme. 

N.V.

 

 

 

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2015.